اعلام وضعیت فوق العاده در شیلی در پی کشته شدن یکنفر در آتش‌سوزی جنگلی

شهره صدری – آتش سوزی گسترده در نزدیکی شهر توریستی وینا دلمار در شیلی دست کم یک نفر را کشته و حدود 100 خانه را ویران کرده است.

مقامات کشور شیلی در آمریکای جنوبی در حال مبارزه با دو آتش سوزی هستند که حداقل یک نفر جان خود را از دست داده و هنوز هم خانه ها را تهدید می کند.

این آتش‌سوزی روز پنجشنبه در بندر ونتاناس رخ داد و آتش‌سوزی جنگلی در جنوب نزدیک شهر ساحلی وینا دلمار حداقل یک نفر را کشته و بیش از 100 خانه را ویران کرده است.

دولت عصر پنجشنبه پس از گسترش سریع آتش در منطقه وینا دلمار وضعیت فوق العاده اعلام کرد. آتش سوزی در اوایل همان روز گسترش یافته بود و در عرض 24 ساعت، حدود 125 هکتار در آتش سوخت.

طی آتش سوزی چندین محله تخلیه شده و درجات مختلفی از خسارت به خانه گزارش شده است.

رسانه‌های محلی عکس‌هایی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد توده‌های سیاه دود از بندری که در حدود ۱۴۵ کیلومتری شمال غربی پایتخت سانتیاگو قرار دارد، بیرون می‌آید.

کشورها در سرتاسر جهان برای مهار آتش سوزی های جنگلی با شدت تلاش می کنند، مشکلی که با تغییرات آب و هوایی تشدید شده است.

به عنوان مثال، در بخش‌های خاصی از غرب ایالات متحده، آتش‌سوزی‌های جنگلی به یک پدیده عادی تبدیل شده‌اند، با آتش‌سوزی‌های عظیم که به طور معمول مجبور به تخلیه شهرها و روستاها میشود ، به اندازه‌هایی افزایش یافته است که قبلاً استثنایی گزارش میشد.

و در ماه ژوئیه، قاره اروپا شاهد افزایش فعالیت آتش سوزی در میان موج گرما و شرایط خشکسالی بود که در کشورهایی مانند یونان، پرتغال، اسپانیا و فرانسه بسیار گسترده بود.

در ماه اکتبر، آتش سوزی جنگلی به بناهای تاریخی معروف جزیره ایستر شیلی نیز آسیب رساند.

منبع: الجزیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *